Malowanie wież i masztów

Dlaczego wykonuje się malowanie wież i masztów?
Główne powody odnawiania powłok malarskich na wieżach i masztach, to:

  • chęć poprawy wyglądu zewnętrznego konstrukcji – nowa farba nada masztowi lub wieży efekt nowości i świeżości;
  • obowiązek oznakowania przeszkód lotniczych – na wysokich konstrukcjach budowlanych należy wykonywać malowanie przeszkodowe i montaż oświetlenia przeszkodowego, żeby uniknąć wypadków lotniczych;
  • antykorozja konstrukcji stalowych – zapewniamy wieloletnie gwarancje na wykonane przez nas pokrycia antykorozyjne wież i masztów.

Jak często należy malować wieże i maszty?
Prawo budowlane nie ujednolica częstotliwości malowania wież ani masztów. Wskazane jest regularne przeprowadzanie przeglądów konstrukcji, podczas których fachowcy badają grubość i stan istniejących powłok malarskich. Jeżeli podczas wykonywania ekspertyzy na wysokości zauważymy ubytek lub korozję na powierzchni wieży czy masztu, niezwłocznie poinformujemy o tym klienta i zaproponujemy mu dalszy plan działania.
Jak przebiega malowanie masztów/wież?
Pierwszym etapem pracy po dokonaniu szczegółowych oględzin obiektu i opracowaniu technologii jest gruntowne wyczyszczenie i pozbycie się starych powłok. W tym celu często stosujemy piaskowanie, które pozwala nam uzyskać jednolicie gładką powierzchnię. Następnie całość konstrukcji, jeśli nie była poddana piaskowaniu, to zostaje odtłuszczona i przygotowana do malowania właściwego. Farbę nawierzchniową nakładamy w ostatniej fazie pracy. Na rynku znajduje się wiele produktów różnych firm, jednak my wybieramy tylko sprawdzone produkty zaufanych marek.
Większość naszych klientów nie zna różnic między farbami ftalowymi, poliuretanowymi i chlorokauczukami, dlatego nasi wykwalifikowani konsultanci chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i dopasują system malarski do Państwa obiektu. Możesz skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy do skorzystania naszych usług.